Поради дітям, як не втрапити в халепу в інтернеті

опубліковано 27 трав. 2020 р., 11:43 Tatyana Yakushko   [ оновлено 27 трав. 2020 р., 12:01 ]
 Під час карантину, коли більшість активностей перейшли онлайн згадаймо та проговоримо правила, які допоможуть не втрапити в халепу в інтернеті.
Основні поради ми зібрали в розділі  i-Безпека: краще попередити.

А зараз хочемо познайомити вас з інфографікою від Digital Security School 380

Правило бабусі

Ділися онлайн лише тими речами, які ти був би радий показати всім. Користуйся "правилом бабусі" - викладай у мережу лише те, що тобі не соромно було б показати бабусі.

Бережи секрети

Ніколи не повідомляй свої номер телефону, домашню адресу та інші приватні дані в інтернеті. Якщо тобі потрібно вказати ці дані для доставки, обговори це з батьками
Уникай підозрілих речей
не натискай на підозрілі посилання тане не відкривай повідомлення, що виглядають дивно. Запитай у батьків, чи безпечно їх відкривати.

Перевірений друг краще нових двох

Ретельно обирай, кого додавати у друзі в соцмережах. Краще не "дружити" з незнайомими та малознайомими людьми онлайн.
Встанови захист
Налаштуй надійні паролі для своїх акаунтів і гаджетів. Не забувай виходити зі своїх профілів та блокувати комп'ютер та телефон, якщо ти ними не користуєшся.
Зроби паузу
Зроби цифрову перерву, якщо ти втомився постійно бути на зв'язку. Спробуй не перевіряти повідомлення 30 хвилин, а наступного дня не користуйся телефоном цілу годину.

Говори про погане

Якщо тобі некомфортно або неприємно від чогось в інтернеті, обговори це з дорослими, яким довіряєш. Вони допоможуть з цим впоратись

Comments