Новини з ДБУ для юнацтва


День безпечного Інтернету

опубліковано 11 бер. 2021 р., 08:57 Tatyana Yakushko   [ оновлено 11 бер. 2021 р., 09:17 ]

За ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe Захід запроваджено День безпечного Інтернету, який з 2004 року відзначається у вівторок другого тижня лютого. Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються: • шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, • питання інтернет-етики, • загрози протизаконного контенту. День безпечного Інтернету має на меті досягнення об'єднання зусиль держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді. Інтернет асоціація України визначила, що найнебезпечнішими порушеннями в інформаційній сфері є: • дитяча порнографія, • прояви расової на національної нетерпимості, • тероризм. Для викорінення найнебезпечнішого контенту створено постійну «гарячу лінію» з веб-інтерфейсом, де кожен користувач може залишити свою скаргу про інформаційні порушення в Інтернеті.


Захист систем електронних комунікацій [Текст] : навч. посіб. / [В.О. Хорошко, О.В. Криворучко, М.М. Браіловський та ін.]. — Київ : КНТЕУ, 2019. — 164 с. http://library-service.com.ua:8080/kvdbuy/DocumentDescription?docid=KvDBUY.BibRecord.218659 У навчальному посібнику розглядаються основи організації та порядок виконання робіт із захисту інформації в системах електронних комунікацій, порядок прийняття рішень щодо складу комплексної системи захисту інформації в залежності від умов функціонування СЕК і видів оброблюваної інформації, визначення обсягу і змісту робіт, етапності робіт, основних завдань та порядку виконання робіт кожного етапу. Права, свободи і безпека людини в інформаційній сфері [Текст] : матер. наук.-практ. конф.; 10 травня 2018 р. / [упоряд. В.М. Фурашев, С.Ю. Петряєв]. — Київ : КПІ ім. І. Сікорського, 2018. — 174 с. http://library-service.com.ua:8080/kvdbuy/DocumentDescription?docid=KvDBUY.BibRecord.212476 Матеріали конференції присвячені розгляду теоретико-правових та практичних питань забезпечення прав, свободи і безпеки людини в інформаційній сфері в сучасних умовах, а також шляхів їх вирішення. Інформаційна безпека: сучасний стан, проблеми та перспективи [Текст] : матер. І міжнар. наук.-практ. конф.; 20 вересня 2019 р. / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. — Київ : КПІ ім. І. Сікорського, 2019. — 126 с. http://library-service.com.ua:8080/kvdbuy/DocumentDescription?docid=KvDBUY.BibRecord.219927 Матеріали конференції присвячені розгляду теоретичних та практичних засад державної політики у сфері інформаційної безпеки, проблемам формування, оцінці стану та реалізації Доктрини інформаційної безпеки України. Технології захисту інформації на матеріальних носіях [Текст] : монографія / І. М. Дронюк. — Львів : Львівська політехніка, 2017. — 200 с. http://library-service.com.ua:8080/kvdbuy/DocumentDescription?docid=KvDBUY.BibRecord.187105 Монографія присвячена розвитку цифрових методів та засобів захисту інформації на матеріальних носіях. Розвинуто теоретичні основи інформаційних технологій захисту. Застосовано методи теорії диференціальних рівнянь для побудови математичних моделей. Розроблено Ateb-перетворення як узагальнення поняття тригонометричних перетворень. Реалізовано комп’ютерні застосування для задач захисту інформації на матеріальних носіях.

Code Club Україна оголошує тиждень бібліотек!

опубліковано 27 трав. 2020 р., 13:23 Tatyana Yakushko   [ оновлено 27 трав. 2020 р., 13:48 ]

Ми проводили навчання компютерній грамотності для дорослих з 2002 за проектом "Інтернет для публічних бібліотек" LEAP, медіаграмотності та нетикету за проектом навчально-інноваційної бібліотеки, кілька наших бібліотекарів - сертифіковані тренери за програмою "Технології веб2.0 для бібліотекарів та користувачів" від програми Бібліоміст, беремо участь у Всеукраїнських та Міжнародних ініціативах з поширення цифрової грамотності, цього року додали до активу освітні серіали від Дія.Цифрова освіта. Партнерство з Code Club Україна дозволяє створювати цінність для нової генерації нетизян. На першому зайнятті при знайомстві всі вони дуже чітко окреслили бачення свого майбутнього, - воно з ІТ. й ми прагнемо творити їх позитивний досвід користування бібліотекою як місцем сили, місцем можливостей, та разом з навичками програмування та розуміння технологій, формуємо навичку читання та розуміння прочитаного, саме це провокує розумову творчість, тож забезпечить майбутні позиції в ІТ вищі за роботів.

Щиро дякуємо  волонтерам CodeClube, професійним програмістам Антону Ритову та Володимиру Соботовичу, за те, що вони щонеділі уможливлювали мрію "увійти в айті" для наших молодших  читачиків.


Тиждень цифрової грамотностї

опубліковано 27 трав. 2020 р., 12:02 Tatyana Yakushko   [ оновлено 27 трав. 2020 р., 13:14 ]

Спробуй челендж #learn1thingdigital : щодня дізнавайся та пробуй одну нову річ у світі діджітал, це може бути навичка, новий ресурс або медіа-арт у твоєму виконанні.
Тисніть "Піду" у події, аби отримувати нагадування у своєї стрічці. Всі активності виключно он-лайн. https://www.facebook.com/events/503388710330042/
Долучайся сам та допоможи Ба та Ді залишатися вдома!

Курс із мережевого етикету й безпеки

https://digitaledu.org.ua/ Цей курс призначений для вчителів та учнів, які прагнуть навчитися безпечно та комфортно працювати в Інтернеті. Він містить текстові матеріали, відеоролики та завдання, які допоможуть вам інтегрувати вивчення мережевого етикету та правил безпеки в навчальну програму.
Зараз люди дедалі більше часу проводять у мережі, тому важливо прищепити навички безпечного користування Інтернетом. Для цього молодь повинна вміти критично мислити, захищати конфіденційність своєї інформації та знати правила безпечного поводження в Інтернеті.


#AllDigitalWeek


Поради дітям, як не втрапити в халепу в інтернеті

опубліковано 27 трав. 2020 р., 11:43 Tatyana Yakushko   [ оновлено 27 трав. 2020 р., 12:01 ]

 Під час карантину, коли більшість активностей перейшли онлайн згадаймо та проговоримо правила, які допоможуть не втрапити в халепу в інтернеті.
Основні поради ми зібрали в розділі  i-Безпека: краще попередити.

А зараз хочемо познайомити вас з інфографікою від Digital Security School 380

Правило бабусі

Ділися онлайн лише тими речами, які ти був би радий показати всім. Користуйся "правилом бабусі" - викладай у мережу лише те, що тобі не соромно було б показати бабусі.

Бережи секрети

Ніколи не повідомляй свої номер телефону, домашню адресу та інші приватні дані в інтернеті. Якщо тобі потрібно вказати ці дані для доставки, обговори це з батьками
Уникай підозрілих речей
не натискай на підозрілі посилання тане не відкривай повідомлення, що виглядають дивно. Запитай у батьків, чи безпечно їх відкривати.

Перевірений друг краще нових двох

Ретельно обирай, кого додавати у друзі в соцмережах. Краще не "дружити" з незнайомими та малознайомими людьми онлайн.
Встанови захист
Налаштуй надійні паролі для своїх акаунтів і гаджетів. Не забувай виходити зі своїх профілів та блокувати комп'ютер та телефон, якщо ти ними не користуєшся.
Зроби паузу
Зроби цифрову перерву, якщо ти втомився постійно бути на зв'язку. Спробуй не перевіряти повідомлення 30 хвилин, а наступного дня не користуйся телефоном цілу годину.

Говори про погане

Якщо тобі некомфортно або неприємно від чогось в інтернеті, обговори це з дорослими, яким довіряєш. Вони допоможуть з цим впоратись

День безпечного інтернету 2020

опубліковано 27 трав. 2020 р., 11:40 Tatyana Yakushko   [ оновлено 27 трав. 2020 р., 12:23 ]

#деньбезпечногоінтернету2020 відзначається у другій вівторок другого місяця, цього року це 11 лютого. Але заходи, присвячені кращому, безпечнішому Інтернету проходять по всьому світу до кінця лютого. В бібліотеці сьогодні говорили про безпеку дітей в інтернеті, складали сімейні контракти та встановлювали правила. 

Орієнтиром був освітній серіал для батьків на платформі osvita. diia. gov. ua та база знань з нетикету, що ми зібрали за проектом навчально-інноваційної бібліотеки "Безпечний та привітний веб простір". 

Звертайтесь до інтернет-центру, пароль " хочу бути медіаграмотним" #cyfra_library#lib4uth

Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»
Дізнайтесь, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства.
Категорія: Для новачків
Тривалість серії: 8-10 хвилин
Кількість серій: 11
Про що цей освітній серіал
Інтернет надає багато можливостей як для дорослих, так і для дітей. Але поряд із тим є запитання, які можуть хвилювати батьків, коли їхні діти користуються ґаджетами. Ким є «друзі» у соціальних мережах? Як захистити дітей від шкідливого контенту в інтернеті? Чи існує небезпека від кібербулінгу? ...
https://osvita.diia.gov.ua/…/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezp…

День безпечного Інтернету 2018

опубліковано 7 лют. 2018 р., 08:03 Tatyana Yakushko   [ оновлено 22 вер. 2020 р., 02:37 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

Як провести День безпечного Інтернету? Рецепт від ДБУ для юнацтва: 
1. Створити базу знань з нетикету http://netiketka.4uth.gov.ua/
2. Якщо вона буде добра, її почне вивчати молода творча особистість та захоче висвітлити цю тему сучасно, знайде художницю яка намалює комікси, напише тексти, розробить новий сайт.
3. Так народиться http://netiquette.in.ua/
4. Збирайте друзів з ВГЦ "Волонтер" на презентацію нового сайту та коміксів, познайомте їх з розробниками сайту та з бібліотекою.
5. Обговорюйте разом, які загрози містить інтернет та яка поведінка допоможе їх уникнути.
6. Проведіть бліц-урок "Управління репутацією в соціальних мережах"
7. Поговоріть про цифровий слід та право на забуття.
8. "Створюй, спілкуйся та поважай: кращий інтернет починається з тобою" #SID2018 #ukraine_sid2018 #lib4uthIMG_3794Переглянути фото з заходу.

Дізнайся більше:
 1. Українська версія навчального посібника для батьків: «Клан Клік-Клац. Виховання дітей у цифрову еру». https://edpro.com.ua/blog/informacijna-be
  zpeka.
  Дистанційний курс для школярів «Безопасность в Интернете» – Stepik. Російською мовою. https://stepik.org/course/191/.
  Курс «Критичне мислення для освітян» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою. https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+CTFT101+2017_T3/about.

 2. Курс «Інформаційна безпека у цифровому світі» на дистанційній платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Російською мовою. https://vumonline.ua/course/information-security/.
  Курс «Верифікація в Інтернеті» на дистанційній платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Російською мовою. https://vumonline.ua/course
  /verification-in-the-internet/.
 3. Курс «Основи інформаційної безпеки» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою. https://edx.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/about
  Курс «Інформаційні війни» на пла
 4. тформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою. https://edx.prometheus.org.ua/courses/KNU/102/2015_T2/about
  Тренінгові
 5. вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді. Українською мовою. http://startuem.lg.ua/?p=1427.
  Каталог наукових публікацій з питань формування безпечної поведнінки дітей в Інтернеті. Українською мовою.https://independent.academia.edu/OlenaChernykh.

Довідник з академічної доброчесності для школярів. . Українською мовою. http://www.univer.kharkov.ua/docs/work/dovidnyk-SAUP.pdf.
Проект «Права людини та Інтернет», спрямований на формування знань та навичок свідомого користування Інтернетом, навчання правам людини он-лайн та запуск механізмів реагування на їх порушення. Орієнтований на старшокласників та дорослих. Українською мовою. http://hr-online.org.ua/ua/
Better Internet for kids

Програма "Будь в Інтернеті успішним" з основ цифрової безпеки для учнів. Матеріали, розроблені компанією Google у партнерстві з iKeepSafe. Плани уроків з п'яти тем для вчителів із завданнями та робочими аркушами, розробленими для того, щоб доповнити інтреактивну гру з безпеки Interland.

1-6 of 6