Тренінги з нетикету >
Новини з ДБУ для юнацтва
День безпечного Інтернету
За ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe Захід запроваджено День безпечного Інтернету, який з 2004 року відзначається у вівторок другого тижня лютого.
Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються:
• шляхи безпечного використання молоддю Інтернету,
• питання інтернет-етики,
• загрози протизаконного контенту.
День безпечного Інтернету має на меті досягнення об'єднання зусиль держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді.
Інтернет асоціація України визначила, що найнебезпечнішими порушеннями в інформаційній сфері є:
• дитяча порнографія,
• прояви расової на національної нетерпимості,
• тероризм.
Для викорінення найнебезпечнішого контенту створено постійну «гарячу лінію» з веб-інтерфейсом, де кожен користувач може залишити свою скаргу про інформаційні порушення в Інтернеті.
Захист систем електронних комунікацій [Текст] : навч. посіб. / [В.О. Хорошко, О.В. Криворучко, М.М. Браіловський та ін.]. — Київ : КНТЕУ, 2019. — 164 с.
http://library-service.com.ua:8080/kvdbuy/DocumentDescription?docid=KvDBUY.BibRecord.218659
У навчальному посібнику розглядаються основи організації та порядок виконання робіт із захисту інформації в системах електронних комунікацій, порядок прийняття рішень щодо складу комплексної системи захисту інформації в залежності від умов функціонування СЕК і видів оброблюваної інформації, визначення обсягу і змісту робіт, етапності робіт, основних завдань та порядку виконання робіт кожного етапу.
Права, свободи і безпека людини в інформаційній сфері [Текст] : матер. наук.-практ. конф.; 10 травня 2018 р. / [упоряд. В.М. Фурашев, С.Ю. Петряєв]. — Київ : КПІ ім. І. Сікорського, 2018. — 174 с.
http://library-service.com.ua:8080/kvdbuy/DocumentDescription?docid=KvDBUY.BibRecord.212476
Матеріали конференції присвячені розгляду теоретико-правових та практичних питань забезпечення прав, свободи і безпеки людини в інформаційній сфері в сучасних умовах, а також шляхів їх вирішення.
Інформаційна безпека: сучасний стан, проблеми та перспективи [Текст] : матер. І міжнар. наук.-практ. конф.; 20 вересня 2019 р. / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. — Київ : КПІ ім. І. Сікорського, 2019. — 126 с.
http://library-service.com.ua:8080/kvdbuy/DocumentDescription?docid=KvDBUY.BibRecord.219927
Матеріали конференції присвячені розгляду теоретичних та практичних засад державної політики у сфері інформаційної безпеки, проблемам формування, оцінці стану та реалізації Доктрини інформаційної безпеки України.
Технології захисту інформації на матеріальних носіях [Текст] : монографія / І. М. Дронюк. — Львів : Львівська політехніка, 2017. — 200 с.
http://library-service.com.ua:8080/kvdbuy/DocumentDescription?docid=KvDBUY.BibRecord.187105
Монографія присвячена розвитку цифрових методів та засобів захисту інформації на матеріальних носіях. Розвинуто теоретичні основи інформаційних технологій захисту. Застосовано методи теорії диференціальних рівнянь для побудови математичних моделей. Розроблено Ateb-перетворення як узагальнення поняття тригонометричних перетворень. Реалізовано комп’ютерні застосування для задач захисту інформації на матеріальних носіях. |
Тиждень цифрової грамотностї
Спробуй челендж #learn1thingdigital : щодня дізнавайся та пробуй одну нову річ у світі діджітал, це може бути навичка, новий ресурс або медіа-арт у твоєму виконанні. Тисніть "Піду" у події, аби отримувати нагадування у своєї стрічці. Всі активності виключно он-лайн. https://www.facebook.com/events/503388710330042/ Долучайся сам та допоможи Ба та Ді залишатися вдома! Курс із мережевого етикету й безпекиhttps://digitaledu.org.ua/ Цей курс призначений для вчителів та учнів, які прагнуть навчитися безпечно та комфортно працювати в Інтернеті. Він містить текстові матеріали, відеоролики та завдання, які допоможуть вам інтегрувати вивчення мережевого етикету та правил безпеки в навчальну програму.Зараз люди дедалі більше часу проводять у мережі, тому важливо прищепити навички безпечного користування Інтернетом. Для цього молодь повинна вміти критично мислити, захищати конфіденційність своєї інформації та знати правила безпечного поводження в Інтернеті. |
День безпечного інтернету 2020
#деньбезпечногоінтернету2020 відзначається у другій вівторок другого місяця, цього року це 11 лютого. Але заходи, присвячені кращому, безпечнішому Інтернету проходять по всьому світу до кінця лютого. В бібліотеці сьогодні говорили про безпеку дітей в інтернеті, складали сімейні контракти та встановлювали правила.
Орієнтиром був освітній серіал для батьків на платформі osvita. diia. gov. ua та база знань з нетикету, що ми зібрали за проектом навчально-інноваційної бібліотеки "Безпечний та привітний веб простір".
Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» |
День безпечного Інтернету 2018
Як провести День безпечного Інтернету? Рецепт від ДБУ для юнацтва:
1. Створити базу знань з нетикету http://netiketka.4uth.gov.ua/
2. Якщо вона буде добра, її почне вивчати молода творча особистість та захоче висвітлити цю тему сучасно, знайде художницю яка намалює комікси, напише тексти, розробить новий сайт.
3. Так народиться http://netiquette.in.ua/
4. Збирайте друзів з ВГЦ "Волонтер" на презентацію нового сайту та коміксів, познайомте їх з розробниками сайту та з бібліотекою.
5. Обговорюйте разом, які загрози містить інтернет та яка поведінка допоможе їх уникнути.
6. Проведіть бліц-урок "Управління репутацією в соціальних мережах"
7. Поговоріть про цифровий слід та право на забуття.
8. "Створюй, спілкуйся та поважай: кращий інтернет починається з тобою" #SID2018 #ukraine_sid2018 #lib4uth
Переглянути фото з заходу.
1. Створити базу знань з нетикету http://netiketka.4uth.gov.ua/
2. Якщо вона буде добра, її почне вивчати молода творча особистість та захоче висвітлити цю тему сучасно, знайде художницю яка намалює комікси, напише тексти, розробить новий сайт.
3. Так народиться http://netiquette.in.ua/
4. Збирайте друзів з ВГЦ "Волонтер" на презентацію нового сайту та коміксів, познайомте їх з розробниками сайту та з бібліотекою.
5. Обговорюйте разом, які загрози містить інтернет та яка поведінка допоможе їх уникнути.
6. Проведіть бліц-урок "Управління репутацією в соціальних мережах"
7. Поговоріть про цифровий слід та право на забуття.
8. "Створюй, спілкуйся та поважай: кращий інтернет починається з тобою" #SID2018 #ukraine_sid2018 #lib4uth

Дізнайся більше:
Курс «Інформаційна безпека у цифровому світі» на дистанційній платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Російською мовою. https://vumonline.ua/course/information-security/. Курс «Верифікація в Інтернеті» на дистанційній платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Російською мовою. https://vumonline.ua/course /verification-in-the-internet/. Довідник з академічної доброчесності для школярів. . Українською мовою. http://www.univer.kharkov.ua/docs/work/dovidnyk-SAUP.pdf. Проект «Права людини та Інтернет», спрямований на формування знань та навичок свідомого користування Інтернетом, навчання правам людини он-лайн та запуск механізмів реагування на їх порушення. Орієнтований на старшокласників та дорослих. Українською мовою. http://hr-online.org.ua/ua/ | Програма "Будь в Інтернеті успішним" з основ цифрової безпеки для учнів. Матеріали, розроблені компанією Google у партнерстві з iKeepSafe. Плани уроків з п'яти тем для вчителів із завданнями та робочими аркушами, розробленими для того, щоб доповнити інтреактивну гру з безпеки Interland. |
1-6 of 6