Правила Спілкування в ICQПравила Спілкування в ICQ
|
- По класичній, роками відпрацьованій схемі використання розділових знаків в асьці, у переважній більшості випадків означають наступне.
- Крапка знаменує собою завершення думки. Крапка наприкінці довгої бесіди може означати, що ваш співрозмовник хоче закрити тему. Якщо просто йде обмін повідомленнями, то крапки наприкінці кожного з них ставити необов’язково.
- Знак оклику - він і в асьці знак оклику. Кілька окличних знаків підряд без супровідного тексту означають бурхливу позитивну або негативну реакцію (яку саме, одержувач такого повідомлення розуміє по контексту власної попередньої репліки).
- Зі знаком питання ніяких проблем немає, тільки на забувайте ставити його наприкінці питальних речень, тому що в противному випадку стає незрозуміло, чи питальні вони.
- «Три крапки» залежно від ситуації можуть означати меланхолію, замисленість, непевність, смуток, тугу, або ж незакінченість думки. Однак ні за яких умов не служить для передачі позитивних емоцій.
- ТЕКСТ, НАПИСАНИЙ ОТ ТАКИМИ ВЕЛИКИМИ БУКВАМИ, НЕЗАЛЕЖНО НІ ВІД ЧОГО СПРИЙМАЄТЬСЯ ЯК НАПІВІСТЕРИЧНИЙ КРИК! Враховуйте це, коли лінуєтеся віджати кнопку Caps Lock!
- “Ок” чи “Гаразд” - це ввічлива репліка людини, яка чимось у цей момент зайнята або просто не може продовжувати розмову. Вона означає, що ваше повідомлення прийняте до відома.
- Якщо ви раптом виявили, що людина в цей момент знаходиться в Мережі і використовує ІCQ, але вам її не видно, не сприймайте це як особисту образу. Кожний має право на те, щоб побути одному, навіть у Мережі. Саме для цього і придумали режим Іnvіsіble.
- Перед тим як починати спілкуватися з людиною, сидячи в Іnvіsіble, краще звідти вилізти. Оскільки це виглядає нерозумно, особливо якщо спілкуєшся по справі.
- Якщо в одному повідомленні вам задали кілька питань, то є сенс відповісти на всі, можливо, навіть пронумерувавши, відповіді. Коли відсилаєш людині чотири питання, а вона відповідає тільки на останнє, це дуже дратує.
- Якщо ви дівчина і не любите маніяків в асьці, не вказуйте свій вік. Або стать. А краще не заносьте в інфу ні те, ні інше. Маніяки шукають дівчат саме за цими пунктами.
- Повідомлення, що складається з декількох коротких фраз, які завершуються «трьома крапками», незалежно ні від чого залишає дивне враження (приклад: “Привіт… Як справи… А ти чому не прийшов вчора… А я там був… І?..”).
- Перш ніж дати номер аськи одного “контактера” іншому, варто заручитися згодою власника номера. Можливо, він не прагне розширювати своє коло спілкування.
- Радісно розсилати спам (тобто повідомлення типу “Якщо цей ланцюжок повідомлень обірветься, Ви зіштовхнетеся з 10 проблемами в наступні 10 років. Завтра твій найкращий день і ти знайдеш своє кохання, але якщо ти не розішлеш 20 таких записів до 12 вечора, то ти втратиш своє кохання назавжди. Просто скопіюй і встав УСІМ КРІМ МЕНЕ”) не варто. По-перше, це безглуздо і забирає час, по-друге, багатьох дратує подібна нісенітниця, отримана в розпал робочого дня.
- Слова на зразок “шо”, “га” і “чуєш” у вікні ІCQ виглядають ще більш мерзенно, ніж якби ви вимовили їх уголос. Матюкатися теж треба акуратніше.
- Слово, сказане через ІCQ, дуже погано “вирубується сокирою” з історії повідомлень ІCQ вашого співрозмовника.
- Пам’ятайте, що людина не чує інтонації надрукованої вами фрази. Намагайтеся не відправляти повідомлень, емоційне забарвлення яких може бути витлумачено перекручено.
- Не плутайте розташованих поруч у контакт-листі юзерів при відправці повідомлень. Можуть вийти великі незручності ;).
Першоджерело статті:
ICQ-етикет [Електронний ресурс]. - Електрон. текст. дані. - Режим доступу: http://0372.com.ua/page.php?id=414, вільний. - Назва з екрану. - Укр. мовою. - Перевірено: 15.06.2011.
Кодекс асечника – немного про сетевой этикет [Електронний ресурс]. - Електрон. текст. дані. - Режим доступу: http://megaobzor.com/newsnew-7873.html, вільний. - Назва з екрану. - Укр. мовою. - Перевірено: 15.06.2011.
Этикет общения в интернет-пейджерах (ICQ, skype, mailagent и других)[Електронний ресурс]. - Електрон. текст. дані. - Режим доступу: http://www.icq-ru.ru/etiket_obscheniya_v_internet_pagerah.htm, вільний. - Назва з екрану. - Укр. мовою. - Перевірено: 15.06.2011.