Мобільне шахрайство

Запам'ятай, що Ти завжди можеш перервати неприємну розмову
або перегляд інформації та відео з сайтів, 
вимкнувши телефон. 
Не бійся, що тебе будуть сварити, обов'язково звернись по-допомогу до батьків!
Шахрайство за допомогою телефонного зв’язку 
  • Блокування номера і перереєстрація SIM-карти. Надходження дзвінка начебто із сервісного центру оператора про збій в системі і блокування телефона абонента на кілька діб. Для «вирішення» проблеми пропонується перереєструватися в системі, набравши певну комбінацію чисел. Насправді ця комбінація чисел є командою переказу грошей з одного рахунку на інший.
  • Виграш призу. Дзвінок начебто від представника call-центру і повідомлення про перемогу в акції. Для отримання «призу» необхідно придбати ваучер поповнення рахунку на ХХХ гривень і повідомити код активації. Рахунок виявляється недійсним.
  • Прохання зробити короткий дзвінок з вашого телефону. Звернення з проханням про необхідність термінового дзвінка тяжко хворій людині з вашого мобільного телефону. У результаті з рахунку абонента знімається значна сума. Попередьте дитину не реагувати на подібні звернення, не порадившись з вами.
Шахрайство за допомогою SMS-повідомлень
  • Перекажіть кошти на рахунок і отримайте вдвічі більше. SMS-повідомлення зі змістом на кшталт: «Сервер мобільного оператора Х. Перекажіть гроші на номер ХХХХХХХ і отримайте вдвічі більше!».
  • Прохання надіслати гроші. SMS зі змістом: «Не можу тобі дозвонитися, немає грошей, надішли 5 гривень». Далі повідомляється номер телефону ХХХ-ХХХХХХХ. При спробі набрати номер абонент виявляється «поза зоною досяжності».
  • На ваш рахунок помилково перераховані кошти. Отримання SMS із текстом про помилкове перерахування незначної суми грошей на рахунок абонента і прохання про її повернення. Для переказу коштів пропонують відправити повідомлення на короткий номер, дуже схожий на службовий. У результаті «повернення боргу» з балансу відправника знімається значна сума.
  • Відмовся від рекламної SMS-розсилки. Отримання SMS з пропозицією відписатися від рекламної SMS-розсилки. Послуга виявляється платною.
  • Близька людина потрапила у халепу. SMS-повідомлення про те, що близька людина потрапила в халепу. Вказану суму пропонують перерахувати картками експрес-оплати мобільного зв’язку.
Мобільне шахрайство нового покоління
Уроки мобільної грамотності для дітей від компанії Beeline 

Урок 1. Дзвінок із незнайомого номера телефона та вказівка з налаштування мобільного телефона.
Урок 2. Про необхідність користування антивірусними програмами в мобільному інтернеті, а також про шахрайство з так званими "безкоштовними" мелодіями, іграми, зображеннями та інше.
Урок 3. Про дзвінки на мобільний телефон від незнайомих дорослих, які представляються авторитетними знайомими батьків та розпитують про особисте (ваш вік, ім'я, адресу, хто проживає з вами, де вчитесь, де працюють батьки та ін.)
Урок 4. Шахрайство "приз на радіо"
Урок 5. SMS-повідомлення про те, що близька людина потрапила в халепу
Урок 6. CPA-шахрайство
Урок 7. Шахрайство на послугу "Мобільний переказ"
Урок 8. Блокування комп'ютера
Урок 9. Вірус через MMS
Урок 10. Шахрайство з короткими номерами
Урок 11. Шахрайство з короткими номерами
Урок 12. Крадіжка мобільного телефона
Comments