Правила безпеки у соціальних мережах


Розміщення в Інтернеті особистої інформації наражає користувачів на ризик втратити роботу або стати жертвою шахрайства чи знущань. Вибовкувати все, що лишень прийде в голову – не найкраща ідея, проте мільйони людей саме це щодня й роблять. Більшість людей досі не розуміють, до яких наслідків може призвести також їхня онлайн-поведінка у соціальних мережах на кшталт Facebook та вКонтакті.

Страхові компанії констатують: кількість злочинів, здійснених з використанням інформації з соціальних мереж, зростає. Представниця компанії Chubb Personal Insurance Крісті Елдермен пригадує випадок пограбування у Нью-Гемпширі, внаслідок якого постраждалий одержав збитки на 200 тисяч доларів. Причиною ж став розміщений ним необережний пост про від’їзд у відпустку. Вказуючи в повідомленнях у соціальних мережах своє місцезнаходження, ми даємо змогу будь-кому вирахувати наш денний розклад та “випадково” опинитися поряд.

Ризик стати жертвою переслідування цілком реальний, застерігають фахівці. Зустрічатися особисто зі своїми новими друзями з Twitter вони радять лише у публічних місцях.

Щиро оповідаючи про свої емоції та почуття, ми полегшуємо завдання шахраям, які забажають втертися до нас у довіру та викликати співчуття, а також стаємо зручною мішенню для кібер-знущань та принижень.

Розміщене необережне фото чи коментар здатні зруйнувати репутацію, кар’єру чи навіть привести до суду. “Люди можуть сказати онлайн щось дурне та отримати позов до суду за наклеп”, – застерігає Елдермен. Вона наводить приклад професора з Північної Дакоти, якому вдалося одержати компенсацію у 3 мільйони доларів від свого колишнього студента, який написав, що викладач є педофілом.

Думай перед тим, як писати щось у Twitter, адже це може побачити будь-хто. Далі ми пропонуємо більш детальні поради, які аналогічно корисні не тільки для поведінки у Twitter, але й для інших соціальних мереж.

 • Не пишіть, де знаходитесь саме зараз

Одна справа зателефонувати вашим друзям і повідомити, що ви спізнюєтесь на зустріч. І зовсім інша – повідомити двостам вашим “друзям”, половину з яких ви ніколи не бачили, що повертатиметесь додому пізно й самі.

 • Не викладайте у Мережу інформацію про ваше життя

Викладання подробиць про те, до якої школи ви ходили або ваше дівоче прізвище, може призвести до того, що з часом злодії знатимуть про вас не менше, ніж ваша сім’я.

 • Бережіть інформацію про інших людей

Я шахрай. Хочу пограбувати вашу подругу. Вона доволі стримана у своїх твіттах… а от ви щебечете про неї без упину. Дякую!

 • Поменше пишіть про дорогі покупки

Злодії вишукують людей, з яких можна поживитися. Коли ви “цвірінькаєте” про дорогі подарунки, які накупили до свят, то даєте іншим сигнал, що не завадило б понишпорити у вашому домі чи авто.

 • Не дайте злодіям дізнатися, що вас немає вдома

Крадіжка – ризикована справа, а тому завжди безпечніше лізти у пустий будинок: можна винести все, що забажаєш, і більш того – піти чистим. Не пишіть про те, що їдете з дому або й взагалі де живете.

 • Бережіть інформацію про свій розклад

Чим більше шахраї знають про ваші повсякденні справи і графіки, тим краще можуть спланувати проникнення до вашої домівки.

 • Бережіть інформацію про своїх дітей

Чим менше інші люди знають про ваших і чужих дітей, тим краще. Не пишіть про їхнє місцеперебування, звички, уподобання, друзів, гуртки після школи. Безпека дітей найважливіша, ніж будь-кого іншого.

 • Уперше зустрічаєтесь з друзями з Twitter? Оберіть громадське місце

Ви переписуєтесь з кимсь уже майже рік. Але насправді ви нічого не знаєте про цю людину, допоки не зустрінетесь особисто. Не соромтеся запропонувати зустріч у громадському місці. Це не тільки убезпечить вас, але й заспокоїть людину, з якою збираєтесь побачитись.

 • Не розповідайте подробиці, які хулігани можуть використати проти вас

Дражняться не тільки злі діти. Поменше розповідайте подробиці, які інші можуть використати, щоб підколювати вас у Мережі.

 • Не діліться інформацією, що може зашкодити вашій репутації

Невлучний жарт, політичні тиради, дурні витівки – дякуючи новим технологіям та соціальним мережам ви можете миттєво знищити свою репутацію. Якщо близькі люди і не слідкують за вами в Мережі, це не значить, що вашою вразливістю не схочуть скористатися інші.

 • Не ображайте і не брешіть про ваших рідних, друзів чи колег

Плітки про ваших друзів можуть стати для вас справжньою халепою. Пам’ятайте, за руйнування чужої репутації доведеться поплатитися.

 • Не пишіть про свій настрій

Даючи знати про свій настрій, ви подаєте друзям сигнал, як ставитися до вас у даний час. Але в Twitter за вами спостерігає купа й інших людей. І деякі з них можуть скористатися вашою вразливістю, щоб наладити контакт, висловлюючи нібито співпереживання.
Comments