Якщо Вас залякують або переслідують

використовуючи мобільні телефони або Інтернет-мережу

Що таке переслідування та залякування?

Переслідуванням вважається постійне надокучання й ображання однією особою іншої. У мережі це називається залякуванням, що зазвичай спостерігається в текстових коментарях, повідомленнях і відео. Люди, які переслідують інших, зазвичай роблять це, щоб привернути до себе увагу в мережі чи реальному житті. Переслідування може просто дратувати, а може становити серйозну загрозу безпеці. Важливо розрізняти ці випадки, щоб розуміти, коли просто ігнорувати користувача, а коли повідомити дорослому, якому довіряєте, чи відповідним органам.

Як зупинити переслідування та залякування?

Не всі користувачі в мережі є привітними. Інколи коментарі можуть бути досить різкими. Спільною рисою всіх користувачів, які пропагують ненависть, є те, що вони хочуть викликати вашу реакцію. Якщо ви вважаєте певний коментар недоречним, не варто відповідати на нього. Натомість, видаляйте такі коментарі та блокуйте користувачів, щоб вони не могли переглядати інше ваше відео чи коментувати його. Можна також вимкнути коментарі для будь-якого відео чи керувати ними, вимагаючи попереднього схвалення перед публікацією.

 • Блокування проблемних користувачів
 • Керування коментарями, опублікованими на вашому каналі
 • Увімкнення та вимкнення відеокоментарів
 • Видаляйте та блокуйте, використовуючи інструмент довідки та безпеки соціальних сервісів

Інколи критика чи образа може перерости в більш серйозну форму переслідування чи залякування. Якщо існують певні загрози та ви почуваєтесь у небезпеці, повідомте дорослому, якому довіряєте, чи місцевим правоохоронним органам.

Нижче наведено декілька порад на випадок, якщо вас залякують або переслідують у мережі.
 Повідомляйте про залякування в мережі, незважаючи на те, чи воно стосується вас безпосередньо. Позначайте такі випадки для розгляду командою YouTube. Блокуйте користувачів, які залякують або переслідують.
 Ніколи не відповідайте на такі коментарі, адже це може лише погіршити ситуацію. Хоча це й складно, спробуйте ігнорувати образи.
 Зберігайте та роздруковуйте образливі повідомлення, публікації, зображення чи відео, які ви отримали чи побачили.
 Занотовуйте дату та час публікації образливих повідомлень, а також будь-які дані про особу, яка їх опублікувала.
 Не передавайте відео чи повідомлення, метою яких є залякування в мережі, адже ви станете співучасником.
 Якщо вас постійно ображають, спробуйте змінити свій ідентифікатор користувача, псевдонім або профіль.
 Насамкінець, не ігноруйте випадки залякування інших осіб у мережі. Якщо ви натрапите на такий випадок, повідомте про це та запропонуйте свою допомогу – розкажіть користувачеві про CyberMentors.

Почувайтеся безпечно в мережі, використовуючи наведені нижче поради щодо запобігання залякуванню.
 Не публікуйте в мережі особисту інформацію.
 Нікому не повідомляйте свої паролі.
 Обдумуйте свої висловлювання, перш ніж публікувати їх у мережі.
 Поважайте погляди інших користувачів. Те, що ви з кимсь не погоджуєтесь, не дає вам права бути грубим або ображати інших.
 Періодично шукайте відомості про себе в Google. Ви зможете побачити в мережі інформацію про себе, яка доступна іншим, а також змінити те, що вам не сподобається.

Інформацію запозичено зі сторінки:
Переслідування та залякування [Електронний ресурс]:YouTube Довідка. - Електрон. текст. док. (іл.). - Режим доступу: http://www.google.com/support/youtube/bin/answer.py?hl=uk&answer=126266, вільний. - Назва з екрану. - Укр. мовою. - Перевірено: 15.06.2011.

 


Кібербулінг
– одна з форм переслідування дітей і підлітків з використанням цифрових технологій. Кібербулінгу підлягають діти, яких відштовхнули однолітки. Іноді для цього створюються сайти, де розміщуються компрометуючі матеріали на дитину, яку переслідують. Якщо ж раптом Ваша дитина отримала численні електронні повідомлення агресивного змісту від незнайомців, якщо її почали переслідувати й залякувати, це означає, що дитина потрапила під кібербулінг. Складність фільтрації подібних повідомлень, неможливість контролю, регулярність атак і анонімність переслідувачів роблять залякування особливо потужним, завдаючи психологічну травму дитині.

Для кібербулінгу використовуються:
 • мобільний зв’язок (використання фото і відео для дискредитації та залякування жертви,доставка текстових і мультимедійних повідомлень);
 • сервіси миттєвих повідомлень (використання ICQ для відправки повідомлень, взламування акаунта із розісланням дискредитуючих повідомлень рідним і друзям жертви);
 • електронна пошта (розсилання повідомлень і листів, що містять залякування, віруси, публікація в Мережі листів жертви особистого характеру);
 • форуми і чати (розсилання агресивних повідомлень, розкриття анонімності акаунта жертви, розміщення на сторінках форуму інформації про жертву конфіденційного і особистого характеру);
 • соціальні мережі (розміщення коментарів, що містять залякування і знущання, фото і відеоматеріалів, блокування акаунта жертви і розсилання масових скарг і претензій на володаря акаунта, створення акаунта від імені жертви з її подальшим використанням для дискредитації жертви);
 • веб-камери (провокування жертви на відеозапис з подальшою публікацією в інтернеті);
 • сервіси відеохостингу (розміщення відеороликів, що містять знущання або залякування);
 • ігрові сайти та віртуальні світи (розміщення повідомлень, що принижують і залякують жертву або шкодять її ігровому персонажу з метою психологічного тиску).

Кібергрумінг. Входження в довіру дитини з метою використання її у сексуальних цілях. Злочинці добре розуміються на психології дітей і підлітків та орієнтуються в їхніх інтересах. Встановлюючи контакти в соціальній мережі або на форумах з дітьми, що знаходяться у пригніченому психологічному стані, вони співчувають, пропонують підтримку, обговорюють з дитиною питання, які її турбують, поступово переводячи їх у сексуальну площину, а потім пропонують перейти до стосунків у реальному світі.

Виробництво, розповсюдження та зберігання дитячої порнографії.
Слід пам’ятати, що незважаючи на згоду дитини на участь у порнографічних сесіях, відповідальність цілком покладається на дорослих. 20 січня 2010 року було прийнято Закон України №1819-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії».
Відповідно до статті 301 Кримінального кодексу України, виготовлення і розповсюдження порнографічної продукції або змушення неповнолітніх до участі у створенні зображень, відеопродукції або комп’ютерних програм порнографічного характеру карається позбавленням волі від п’яти до десяти років.

Шахрайство в Мережі. Інтернет- чи мобільне шахрайство є способами здійснення злочину з використанням сучасних технологій. Відповідно до Кримінального кодексу України, шахрайство, в залежності від особливостей і складності здійсненого злочину карається позбавленням волі від трьох до дванадцяти років з конфіскацією майна. Також в Особливій частині Розділу ХVI є низка статтей, що передбачають покарання «за злочини в сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем і комп’ютерних мереж електрозв’язку».
Запам'ятай!

Ти завжди можеш перервати неприємну розмову або перегляд інформації та відео з сайтів, вимкнувши телефон або комп'ютер (натисни control-alt-delete)!

Не бійся, що тебе будуть сварити, обов'язково звернись по-допомогу та пораду до батьків!


Вассєрман А. Залякування в інтернеті

YouTube Video


«Гарячі» контакти з Інтернет-Безпеки

1. Спеціальний розділ сайту компанії «Київстар» із захисту дітей від негативного контенту.

Проконсультуватися з експертом з онлайн-безпеки можна на сайті http://online-bezpeka.kyivstar.ua, де кваліфіковані спеціалісти дадуть відповіді на Ваші питання.


2. Електронна гаряча лінія з протидії дитячої порнографії в інтернеті «Ла Страда-Україна».

Повідомити про випадки дитячої порнографії в інтернеті можна за допомогою форми на головній сторінці www.internetbezpeka.org.ua

Головною метою роботи ресурсу є блокування розповсюдження дитячої порнографії, особливо на серверах українських інтернет-провайдерів.

 Гаряча лінія функціонує на базі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна».

3. Национальна «гаряча лінія» з питань протидії домашньому насильству і захисту прав дітей.

Звернувшись на гарячу лінію за телефоном
0 800 500 335 (безкоштовно для дзвінків із стаціонарних телефонів на території України),
 або 386 (безкоштовно для дзвінків з телефонів мобільних операторів «Київстар» і «МТС»)
чи електронною поштою на info@lastrada.org.ua, onlandia@live.com
можна одержати такі консультації:
Правила безпечної поведінки дітей під час користування інтернетом.
Поради батькам з безпечної роботи дітей в інтернеті.
Попередження комп’ютерної залежності і можливість отримання психологічної допомоги.
Юридичні консультації стосовно злочинів проти дітей в інтернеті. Допомога у випадках або підозрах загрози дітям через інтернет.
Гаряча лінія працює на базі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» за інформаційної підтримки проекту «Онляндія».


4. Проект із протидії незаконним матеріалам в інтернет-просторі України Skarga.ua

Кожний користувач українських інтернет-порталів може сповістити про матеріали, що порушують законодавство країни та містять порнографію з участю неповнолітніх, прояви расової і національної нетерплячості, вияви тероризму, заклики до насильницької зміни конституційного ладу за допомогою форми на головній сторінці http://skarga.ua/

Проект створений Інтернет-Асоціацією України.


5. Телефон Довіри МВС України

Телефон довіри Департаменту МВС: (+380 44) 254-76-04.
Повідомити про веб-сайти, що пропагують насильство і жорстокість або розпалюють ненависть, расову дискримінацію, займаються створенням чи розповсюдженням дитячої порнографії можна в Департамент боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми

Поштова адреса: 01024, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10.

Телефон: 254-93-64

Факс: 254-93-32

Звернутись електронною поштою

можливо шляхом заповнення онлайн-форми

за посиланням: http://cybercrime.gov.ua/contact/

Веб-сайтcybercrime.gov.ua


Для борьбы с размещением в Интернете материалов преступного характера ГУ МВД России по Москве инициировала акцию «Останови педофила!». Столичная полиция призывает интернет-пользователей в случае обнаружения в Рунете детской порнографии и изображений сцен насилия над детьми обращаться по телефону 02, а также направлять имеющуюся информацию и ссылки на противозаконные интернет-ресурсы на электронные адреса stoppedofil@petrovka-38.org или stoppedofil@mail.ru, сообщает пресс-служба ГУ МВД России по Москве.


P.S.: Інтелектуальне розбещення дитини (до 16 років): розмова або показ зображень та ін. сексуального характеру карається відповідно Ст. 156 Кримінального кодека України.

"Про судову практику у справах про захист
гідності та честі фізичної особи,
а також ділової репутації
фізичної та юридичної особи
" : Постанова Пленуму Верховного Суду України від 27.02.2009 N 1
Comments