Блоги

Природа наділяє людину достоінствами, а громадська думка - репутацією. 
Перше рідко відповідає другому.
Сєврус Едуард Олександрович (р. 1948 - ), російський літератор
Кожен міркує про громаду і діє від імені громади, тобто від імені усіх мінус його особиста думка.
Честертон Гілберт Кіт


Винахідник терміну Веб 2.0 Тім О'Рейлі та розробник вільної енциклопедії Wikipedia Джиммі Вейлс розробили рекомендації щодо поведінки для блогерів. Звісно, ці правила загальні, адже в кожному конкретному блозі Мережі вони будуть дещо змінені або доповнені. Та для тих "нетизян", які ще не визначилися зі стилем поведінки в Інтернеті, узагальнений кодекс блогера від О'Рейлі та Вейлса може стати у пригоді. Цей варіант автори називають чорновим. Адже він постійно змінюватиметься і поповнюватиметься, відповідно до трансформації самих блогів.
Суспільну думку формують не наймудріші, а самі балакучі.

Беганьський Владислав


 Отже, наводимо Кодекс вихованого блогера О'Рейлі та Вейлса:

1. Ми беремо на себе відповідальність за наші власні слова та за коментарі, що ми дозволяємо лишати в нашому блозі. Ми не будемо розміщувати заборонені матеріали і будемо видаляти коментарі, що їх містять.

2. Ми не скажемо нашому віртуальному співрозмовнику того, чого не наважилися би сказати йому під час особистої зустрічі.

3. Якщо дискусія стане занадто напруженою, ми спробуємо поговорити зі співрозмовником приватно, перед тим як відповісти публічно. 

4. Образивши когось, ми вдамося до певних заходів. Під "заходами" в кодексі маються на увазі спроби домовитися з особливо емоційним співрозмовником "по-людські". У випадку, якщо коментарі, що лишив співрозмовник, образливі, погрозливі, і людину не вдається заспокоїти і змусити вибачитися, блогери можуть поєднати свої зусилля з правоохоронними органами, щоб захистити жертву грубіяна.

5. Ми не дозволяємо анонімних коментарів.

6. Ми ігноруємо он-лайн-провокаторів. Якщо не реагувати на замашки хамів, вони втратять інтерес і перестануть лишати коментарі.

7. Ми потребуємо від компаній-хостерів он-лайн-щоден-ників більш активно сприяти тому, щоб користувачі дотримувалися правил користування блогом.

Уривок запозичено з:

Культура віртуального спілкування
Культура віртуального спілкування 
[Електронний ресурс] : метод.-бібліогр. матеріали / [уклад. : Є. Кулик, О. Бартош ; ред. : В. Кучерява, С. Чачко ; консультант Т. Якушко] ; ДЗ «Держ. б-ка України для юнацтва». – Електрон. текст. данні (1 файл : 1,28 Мб). –   К., 2010.  - Режим доступу:  http://www.4uth.gov.ua/library_science/publishing/netiquette_2010.doc, вільний. – Назва з екрану. -  Текст на екрані укр. мовою . - Електрон. версія друк. вид. - Перевірено: 25.05.2011. 


Comments