Нетикет 2.0


Чим кращі засоби сполучення, тим далі людина від людини.
Ялю Курек (1904–1983), польский письменник
Плутанина та інциденти
короткі оповідання, в яких йдеться про достовірність інформації в Інтернеті, відповідальність, пов'язану з публікацією фотографій та текстів, а також про зустрічі з людьми в Інтернеті та про однорангові (P2P) мережі в Інтернет

Важко не погодитися, що плюсами соціальних сервісів є забезпечення можливостей самореалізації, пошуку однодумців, друзів, міжнаціонального спілкування тощо. Де ж тоді мінуси? Користувачі цих ресурсів бачать лише позитивну верхівку айсбергу і забувають про можливі приховані небезпеки. Дослідження Британського інституту біології свідчать, що фізіологічні процеси в людському організмі, які виникають під час віртуального спілкування, далеко не ідентичні тим, що з’являються під час спілкування реального. Людині здається, що вона спілкується, а організм поводиться так, ніби вона перебуває на самоті. Така ситуація завдає значно більшої шкоди організму, чим викурені 10 пачок цигарок за день. Від такої віртуальної заміни реального спілкування страждає імунна система. 

Порушується гормональний баланс, погіршуються процеси мислення,  навіть можуть виникнути онкологічні захворювання.

Психологи, у свою чергу, стверджують, що колосальну шкоду соціальні мережі завдають нестійкій дитячій та підлітковій психіці. У дітей та підлітків, які приділяють понад 4 години щодня віртуальному спілкуванню, можуть виникнути труднощі під час налагодження контактів у реальному житті. 

Під час віртуального спілкування втрачається важливе вміння – помічати і розуміти невербальні сигнали тіла. Тому підлітки можуть невірно трактувати наміри людей і потрапляти у неприємні життєві ситуації. 

Окрім можливих фізіологічних та психологічних проблем соціальні мережі небезпечні відкритістю доступу. Викладаючи на сторінках цих ресурсів особисту інформацію, користувачі можуть зробити величезний подарунок шахраю чи злодію. Дуже часто в анкетах власників сторінок соціальних      мереж можна знайти вичерпну інформацію про особу – номери телефонів, ICQ, домашні адреси, адреси закладів проведення дозвілля, відверті фото тощо. Якщо така інформація не захищена налаштуваннями приватності, ці дані стають доступні усім бажаючим. Звісно, можна обмежити доступ до свого профілю, але й тоді все ж не варто втрачати пильності і не долучати до свого списку випадкових «друзів».
 
В тенетах самоти

Відео YouTube


В сетях одиночества.  Производство: Красный квадрат , 2011; режиссер: Смилга Константин; автор: Гринева Гелена; продюсер: Илья Кривицкий. Первый канал, http://www.1tv.ru. Дата 18.07.2011
 

Comments