Веб-дискусії, відеочати 
Правила поведінки під час веб-дискусій

Дискусія - яка б вона не була, вже звична нам, що проводиться в знайомому просторі конференц-зали, або в інтернет-режимі на вебінарі або онлайн-конференції, - щоб бути успішною, повинна підкорятися певним правилам.

Це необхідно для того, щоб цілі майбутньої дискусії були досягнуті і виправдані, щоб її учасники не «застрявали» у доведенні один одному самої щирої істини, не зволікали б час і не йшли від теми.

 • Ведучий веб-дискусії має точно такі ж можливості, як і ведучий будь-якої презентації, і навіть більше. Він повноцінно управляє навчальним процесом, проводить презентації, демонструє програми, встановлені та відкриті на його комп'ютері, має можливість вислухати відповіді і заперечення учасників, надати їм зворотний зв'язок. Але є і щось більше. Ведучий веб-дискусії має можливість управляти не тільки увагою учасників, але і її складом. Технічні властивості дозволяють додавати в дискусію знову приєдналися учасників, а також відключати учасників за грубе порушення правил поведінки.

 • Тому веб-дискусія передбачає дотримання тих же правил поведінки, що і вже звична нам.

 • Повага, ввічливість - найголовніші правила дискусії, адже кожен з нас має право на власну точку зору.

 • Слухають всі, каже один. Уважно слухати і не перебивати співрозмовника - без цього не може відбутися жодна дискусія, адже чути і слухати - зовсім не одне і те ж.

 • Правило вільного мікрофона. Це правило говорить нам про те, що, звичайно ж, висловитися може кожен учасник дискусії, але тільки тоді, коли ефір буде вільний - закінчить виступ попередній оратор або закінчиться відведений йому час.

 • Говорити потрібно конкретно, логічно й аргументовано, не спотворюючи фактів, слів і думок інших людей.

 • Ну і, звичайно ж, час. Завжди необхідно пам'ятати про часові рамки, встановлених для кожного учасника.
Попох И. Правила поведения во время веб-дискуссий [Електронний ресурс] : [блог] / Игорь Попох, спец. по корпоратив обучению Виртуального Университета «Провокация РОСТА». - Електронн. текст. данні . - Режим доступу: http://ru-elearning.livejournal.com/25198.html, вільний. - Мова: рос. - Перевірено: 01.07.2011.


Ваші права:

Розміщений в соціальних мережах відеофайл може стати доступним для мільйонів людей. Копії цього відеофайлу практично не можливо знищити.


Але якщо ви опинились в становищі коли в інтернеті сторонньою особою розміщено без вашого відома та згоди відеозапис або фото, де ви зображені і це паплюжить вашу репутацію - зверніться до батьків або авторитетних людей , якім ви довіряєте (родич, вчитель та ін). Та попросіть написати заяву до правоохоронних органів (міліції, прокуратури, відділу боротьби з кіберзлочинністю) .
Законодавство України: Конституція України (ст. 31-32), Закон України "Про охорону дитинства" (ст. 10), Закон України «Про інформацію» (зокрема ст. 31)
 • Що б не говорили - зовнішність має значенняПерш ніж зробити відео-дзвінок, приведіть в порядок своє волосся та одяг. Деякі веб-камери,  забезпечують таке чітке відео зображення, що ваші друзі легко помітять, якщо що-небудь не до ладу.
 • Встановіть веб-камеру прямо навпроти обличчяНехай ваші зубки сяють білизною. Дівчата - не забудьте подбати про макіяж!
 • Слідкуйте за мовою свого тіла, адже тепер вас 

1. ОТКЛЮЧИТЕ все ЗВУКИ 

в СКАЙПЕ (Инструменты->настройки->Звуки->Отключить все звуки) 
всех ИНТЕРНЕТ-ПЕЙДЖЕРОВ (ICQ, Jabber, Mail Agent, QIP...)
ВЫКЛЮЧИТЕ ВСЕ P2P программы (uTorrent, Shareaza, eMule...)
4. Если собираетесь общаться через микрофон, рекомендуется проверить качество своей связи. (Для проверки позвоните Skype-роботу - Echo123)
5. При входе в чат, сразу ВЫКЛЮЧАЙТЕ МИКРОФОН, чтобы небыло помех. (Кнопка "ВЫКЛЮЧИТЬ ЗВУК" на панели). Включайте его только тогда, когда Вам есть что сказать.
6. Никогда НЕ ОСТАВЛЯЙТЕ МИКРОФОН ВКЛЮЧЕННЫМ, КОГДА ОТХОДИТЕ от компьютера!

8. Никогда НЕ ПЕРЕБИВАЙТЕ человека, который что-то говорит, дослушайте его до конца!
9. Никогда НЕ НАЖИМАЙТЕ кнопку "ЗВОНОК ГРУППЕ", если Вас выкинуло из чата! Дождитесь когда Вас добавит держатель конференции, либо еще кто-нибудь.
http://www.videojug.com/film/how-to-video-chat-online-2 - як вести себе у відеочаті

Онлайн-клуби  збирають учасників за інтересами. Веб-зустрічі (відеоконференції, відеочати) в онлайн-клубі можуть проходити один раз, періодично або на постійній основі. На них, як правило, виступають кілька провідних учасників із певної теми. Після знайомства група зазвичай починає спілкуватися, організовує реальні зустрічі.Правила поведінки у Відеочаті

При общении в чате не используйте мат, нецензурные выражения (в том числе с заменой букв звездочками, собачками и прочими символами).
Не провоцируйте других пользователей на споры и ругань.
Не оскорбляйте других пользователей чата, присутствующих и не присутствующих на данный момент в чате. Проявляйте друг к другу уважение.
Не повторяйте одно и то же сообщение несколько раз подряд, не злоупотребляйте смайликами, и не пишите сообщения в верхнем регистре (БОЛЬШИМИ БУКВАМИ). За флуд и использование верхнего регистра Вы можете быть забанены роботом чата.
Не пропагандируйте насилие, употребление наркотиков, превосходство: расовое, религиозное, по сексуальной ориентации, половой принадлежности, или другим различиям.
В чате запрещается указывать какие-либо личные контактные данные и контактные данные других пользователей (фамилии, адреса, номера телефонов, icq, e-mail, и т.д.).
В чате запрещена реклама различных интернет-ресурсов в тексте сообщений или в никах. К рекламе относятся сообщения имеющие в тексте название ресурса и/или ссылку на него и адресованное неопределенному кругу лиц. Также к рекламе относится массовая рассылка сообщений пользователям чата. Упоминание ссылок и/или названий интернет-ресурсов в контексте беседы рекламой не является.
Запрещается демонстрировать в эфире порно, обнажать интимные части тела.
Модератор не обязан каждый раз предупреждать о нарушении правил, если Вы вошли в чат, то Вы согласны с правилами чата и обязуетесь не нарушать их.
Запрещено обсуждение действий модераторов в чате. По всем вопросам нужно обращаться на форум технической поддержки.
от 17.03.2011
1. ОТКЛЮЧИТЕ все ЗВУКИ 

 • в СКАЙПЕ (Инструменты->настройки->Звуки->Отключить все звуки) 
 • всех ИНТЕРНЕТ-ПЕЙДЖЕРОВ (ICQ, Jabber, Mail Agent, QIP...)
 • ВЫКЛЮЧИТЕ ВСЕ P2P программы (uTorrent, Shareaza, eMule...)

4. Если собираетесь общаться через микрофон, рекомендуется проверить качество своей связи. (Для проверки позвоните Skype-роботу - Echo123)
5. При входе в чат, сразу ВЫКЛЮЧАЙТЕ МИКРОФОН, чтобы небыло помех. (Кнопка "ВЫКЛЮЧИТЬ ЗВУК" на панели). Включайте его только тогда, когда Вам есть что сказать.
6. Никогда НЕ ОСТАВЛЯЙТЕ МИКРОФОН ВКЛЮЧЕННЫМ, КОГДА ОТХОДИТЕ от компьютера!

8. Никогда НЕ ПЕРЕБИВАЙТЕ человека, который что-то говорит, дослушайте его до конца!
9. Никогда НЕ НАЖИМАЙТЕ кнопку "ЗВОНОК ГРУППЕ", если Вас выкинуло из чата! Дождитесь когда Вас добавит держатель конференции, либо еще кто-нибудь.


11. ЗА ФЛУД в чате, первый раз выносится СТРОГОЕ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ, ЕСЛИ Вы ПРОИГНОРИРУЕТЕ его, ВАМ БУДЕТ включен пожизненный БАН! и Вы никогда не сможете снова зайти в чат.
12. ЗА ДОБАВЛЕНИЕ других ФЛУДЁРОВ, также будет выставлен БАН!
13. Всегда КОРРЕКТНО ВЫХОДИТЕ из чата. (ПКМ на названии чата и выбрать пункт "Выйти из разговора")
14. ЕСЛИ ВАС УДАЛИЛИ из чата, ЗНАЧИТ Вы НЕКОРРЕКТНО ПОКИНУЛИИ его ПРОШЛЫЙ РАЗ и Вас удалили, чтобы не ухудшилось качество связи когда в Скайпе будет очень много людей.
15. Чтобы снова попасть в конференцию, добавьте кого-нибудь из чата себе в контакты, и когда снова захотите войти в чат, попросите его добавить Вас в конференцию.
Comments