Загальні правила відео-спілкування


Пам'ятайте!

Під час телеспілкування, людина з якою ви спілкуєтесь, може включити відеозапис вашої розмови!

Тому поводьтесь перед камерою так, якщо б ви спілкувались з цією людиною в громадському місці де присутні інші люди.
Відеокамера дозволяє як у чарівній тарілочці побачити не тільки співрозмовника, а й його манеру поведінки та оточення, тому...

"Ви можете використовувати у своєму відео-спілкуванні правила етикету, які допоможуть вам завжди бути на висоті:
 • Що б не говорили - зовнішність має значенняПерш ніж зробити відео-дзвінок, приведіть в порядок своє волосся та одяг. Деякі веб-камери,  забезпечують таке чітке відео зображення, що ваші друзі легко помітять, якщо що-небудь не до ладу.
 • Встановіть веб-камеру прямо навпроти обличчяНехай ваші зубки сяють білизною. Дівчата - не забудьте подбати про макіяж!
 • Слідкуйте за мовою свого тіла, адже тепер вас можуть побачити і навіть безневинний помах очей під час хитромудрих питань не залишиться непоміченим.
 • Відкладіть їжу на інший час. Під час відео-дзвінка не прийнято щось жувати. Не кожному сподобається вид хот-дога з майонезом і огірками!
 • Постарайтеся виглядати зібрано і не дивитися кожні дві хвилини на годинник, трясти ногою чи малювати хмаркою у вашому блокноті. Якщо ви занудьгували, принаймні, вдайте, що ви зацікавлені.
 • Ви мене чуєте? Переконайтеся в тому, що підключена гарнітура або у веб-камеру вбудований мікрофон, інакше співрозмовник може просто вас не почути. 
 • Зменшіть сторонні шуми і постарайтесь спілкуватися в спокійній обстановці.
 • Зверніть увагу на обстановкуПриберіть такі предмети, як розкиданий по всій кімнаті одяг або купу паперу, яку ви взяли з роботи додому. Все це може стати причиною непотрібних пліток!
 • Перевірте освітленняЩоб забезпечити найкращу якість зображення, знайдіть найбільш освітлену світлом кімнату і не сідаєте спиною до вікна."

Переклад уривку статті:
Сделайте ваш видеочат красивым: Logitech предлагает этикет веб-общения [Електронний ресурс]. - Електон. текст. данні. - Режим доступу: http://doc.techlabs.by/1_234.html, вільний. - Назва з екрану. - Рос. мовою. - Опис основано на версії, датованій: 28.07.2008 . - Перевірено: 15.06.2011. - Заархівовану в інтернеті сторінку можна переглянути за посиланням: http://goo.gl/aPJqo.
 
Рекомендована література:
 • Павлуцкий А. Бизнес-этика в Интернет-переговорах [Електронний ресурс] / Павлуцкий Александр. - Режим доступу: http://blackpig.ru/biznes-etika-v-internet-peregovorax, вільний. - Назва з екрану. - Рос. мовою. - Перевірено: 15.06.2011. -  Заархівовану в інтернеті сторінку можна переглянути за посиланням: http://goo.gl/OtBGR.
 • [Фредерик Пол] Почему вы не используете видеоконференции[Електронний ресурс] / Фредерік Пол, переклад з англ. - Режим доступу: http://www.tssonline.ru/articles2/fix-corp/pochemu-vy-ne-ispolz-videokonferenc , вільний. - Назва з екрану. - Рос. мовою. - ( Журнал "Технологии и средства связи" #4, 2008). - Перевірено: 15.06.2011. - Заархівовану в інтернеті сторінку можна переглянути за посиланням:http://goo.gl/1jIvG.Comments