На сьогодні Мережа пропонує різноманітні поштові сервіси, і який з них обрати, кожен користувач вирішить сам, залежно від своїх смаків, побажань та мотивів. Аби електронна пошта користувача стала для нього насправді простим у використанні, надійним, зручним помічником для налагодження особистих та професійних стосунків, для спільної роботи з віртуальними документами, календарями подій, для створення власних ресурсів (блогів, сайтів, колекцій фото та відеоматеріалів), необхідно знати хоча б загальні правила користування е-мейлом.
Ось деякі прості, але важливі підказки, що допоможуть зробити використання е-мейлу більш ефективним.
- Необхідно обов'язково підтверджувати отримані повідомлення. Достатньо пару слів: "Дякую. Отримав."
- Неприпустима розсилка файлів великого об'єму без попередження. Розсилка одразу декільком адресатам або індивідуально листа розміром кілька мегабайт вважається грубим порушенням етикету. Краще розмістить матеріал в Інтернеті та надайте індивідуальний доступ. Для створення облікового запису особистої електронній пошти пересічні користувачі звертаються до популярних веб-сервісів, що дозволяють пересилати великі файли, але, зверніть увагу, у вашого адресата може бути інша поштова служба, з більш суворими вимогами щодо розміру дозволенних вкладень, їх формату та кількості.
- Під час оформлення повідомлення не варто залишати незаповненим поле "Тема". Необхідно подумати і сформулювати лаконічно, влучно назву повідомлення, що характеризуватиме його зміст.
- Викладати думки доцільно у формі своєрідної піраміди - найважливіші думки сформулювати в першому пункті повідомлення, а потім розписати їх більш детально.
- Перед відправленням бажано прочитати повідомлення повністю. Якщо воно задовге, бажано виділити в ньому ключові моменти, давши відповідні підзаголовки, щоб отримувачу було приємно і зручно з ним працювати.
- Не зайвим буде налаштувати пошту так, щоб кожне вихідне повідомлення містило підпис. Починати лист потрібно зі звернення до адресата і закінчувати конструкцією: "З повагою" (або "з надією на подальшу співпрацю"), ім'я.
- Не потрібно захоплюватися ПРОПИСНИМИ літерами. Це справляє неприємне враження. Адресат може подумати, що відправник лінується змінити шрифт, або підвищує на нього голос.
- Відповідаючи на лист-запитання, варто скопіювати питання і вставити в свій лист-відповідь, а лише потім відповідати. Навряд чи приємно буде адресату отримати лист з одним словом "узгоджено". Адже йому доведеться шукати вихідний лист, згадувати історію листування тощо.
- Надсилаючи лист, необхідно подбати про те, щоб не було помітно, що його відправляли ще комусь.
- Перед тим, як надіслати комусь інформацію з чужого електронного листа, необхідно обов'язково отримати на це згоду автора повідомлення.
Електронна пошта не є найкращим способом комунікації, коли необхідно передати делікатну чи конфіденційну інформацію, з'ясувати стосунки, висловити співчуття, відслідкувати реакцію людини на певну інформацію, провести переговори тощо.Уривок запозичено з:
Культура віртуального спілкування [Електронний ресурс] : метод.-бібліогр. матеріали / [уклад. : Є. Кулик, О. Бартош ; ред. : В. Кучерява, С. Чачко ; консультант Т. Якушко] ; ДЗ «Держ. б-ка України для юнацтва». – Електрон. текст. данні (1 файл : 1,28 Мб). – К., 2010. - Режим доступу: http://www.4uth.gov.ua/library_science/publishing/netiquette_2010.doc, вільний. – Назва з екрану. - Текст на екрані укр. мовою . - Електрон. версія друк. вид. - Перевірено: 25.05.2011.
|
Електронна пошт@Електронна пошт@
Створюємо електронну поштову скриньку. Ч.8. 10 порад від Google початківцям, Інтернет-користувачам з Миколою Фоменко. GoogleRU , [Google Inc]. Тривалість (2:00 хв.). Рос. мов. Youtube. Web. Дата: 26.10.2009.
Обираємо пароль Ч.10. 10 порад від Google початківцям, Інтернет-користувачам з Миколою Фоменко. GoogleRU , [Google Inc]. Тривалість (1:34 хв.). Рос. мов. Youtube. Web. Дата: 13.10.2009. Безпека вашого аккаунта. GoogleRU , [Google Inc]. Тривалість (0:33 хв.). Рос. мов. Youtube. Web. Дат а: 10.11.2008. |