Словник

Скористайтесь академічним тлумачним словником української мови
Рекомендовані словники:
  1. Федоров А.В. Словарь терминов по медиаобразованию, медиапедагогике, медиаграмотности, медиакомпетентности [Електронний ресурс] / Федоров Александр Викторович. -  Таганрог: Таганрог. держ. пед. ін-т, 2010.  -  Електрон. текст. данні. - Режим доступу: http://www.evartist.narod.ru/text23/0013.htm#з_15, вільний. – Назва з екрану. – Мова: рос. – Перевірено: 15.02.2012. – Заархівовану в інтернеті сторінку ви можете переглянути за посиланням: http://goo.gl/myN65
  2. http://teenslang.su/index.html
Відображається 118 елементів
ТермінЗначення
Сортувати 
 
Сортувати 
 
ТермінЗначення
Голосові чати засіб для швидкого обміну голосовими повідомленнями між користувачами інтернету 
Спам масова розсилка комерційної, політичної та іншої реклами або іншого виду повідомлень особам, які не висловлювали бажання їх отримувати 
Вірус деструктивна програма, що проникає в систему без відома користувача (через Інтернет або дискети) 
Логінитися входити в систему, повідомляючи пароль та ім'я користувача (login) 
Нік псевдонім у конференціях або чаті (англ. nickname) 
Самозванство перевтілення в певну особу (impersonation) — переслідувач виступає в ролі жертви, використовуючи її пароль доступу до аккаунта в соціальних мережах, в блозі, пошті, системі миттєвих повідомлень, або створює свій аккаунт з аналогічним нікнеймом і здійснює від іменні жертви негативну комунікацію. Організація «хвилі зворотніх зв'язків» відбувається, коли з адреси жертви без її відома відправляють друзям провокаційні листи. 
Недостовірна інформація Інформація на Інтернет-сторінках не завжди є достовірною, і може призвести до життєвого ризику. 
Число Данбара  оцінка кількості постійних соціальних зв'язків, які людина може підтримувати. Підтримка таких зв'язків передбачає знання відмінних рис індивіда, його характеру, а також соціального стану, що вимагає значних інтелектуальних здібностей. Лежить в діапазоні від 100 до 230, найчастіше вважається рівним 150. Величина названа на честь англійського антрополога Робіна Данбара, який і запропонував це число. 
Ввічливість Ознака добре вихованої людини, вміння ласкаво й привітно обійтися з людиною. Існує ввічливість чисто зовнішня, формальна, прищеплена вихованням, але не сприйнята серцем холодної егоїстичної людини, — та й така ввічливість — великий осяг в суспільному житті, бо вимагає самоопановання й уважности до інших: людина, що не вміє панувати над своїми поривами, ніколи не буде навіть і формально ввічливою. Справжня ввічливість - це ласкавість серця, це увага до ближнього, що походить з доброзичливості, з глибокого почуття солідарності, що засвідчує про певний духовний розвиток людини. (За матеріалами Вікіпедії) 
Адміністратор групи в соціальній мережі (адмін)  Засновник групи, який несе відповідальність перед адміністрацією сайту за її зміст. Може змінювати опис групи і головну картинку - аватарку. Може видалити групу. Видалення акаунта адміна тягне за собою видалення і всіх груп, ним створених. Може призначати і звільняти модераторів групи. Має всі права і функції модераторів. 
Атака тисячників  Швидке створення зловмисниками 1000 тем у групі на Однокласниках, які витісняють основні теми форуму, після чого останні автоматично видаляються. 
Бан (від англійського ban - забороняти)  Жаргонна вираз. 1) спосіб покарання адміністрацією сайту за некоректну поведінку користувача або використання спамерських прийомів, який полягає у видаленні облікового запису з бази.Відновлення не гарантовано, звичайно вимагає особистого листування з адміністрацією і в будь-якому випадку займає тривалий час. 2) видалення учасника з групи за некоректну поведінку через занесення його в чорний список. Учасник групи, занесений в НС, не має можливості потрапити в групу.Після виведення з НС, учасник у групі автоматично не відновлюється. Бан-лист - список користувачів, які за некоректну поведінку та з інших причин, заблоковані. Користувачі занесені в Бан-лист не можуть відправляти повідомлення та переглядати інформацію. 
Бот (англійське bot скорочення від robot)  Віртуал, створений спеціальною програмою для виконання певної дії в соціальній мережі, як правило, розсилки спаму. На питання і повідомлення інших користувачів бот не відповідає. Звернення до боту може спровокувати візит до користувача великої кількості його «братів». 
Маска Користувач, учасник соціальної мережі, з реальною анкетою (прізвище, ім'я, дата народження), але не має реальної фотографії.  
Флуд (від англійського слова flood - повінь, потоп) Повідомлення, що складається тільки з набору символів і (або) смайликів. Будь-які неодноразово повторюються повідомлення.  
Фішинг (англ. phishing, від password - пароль і fishing - риболовля, вивудження)  Викрадення пароля. Вид Інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів - логінів і паролів. Звичайний прийом фішингу - створення точної копії існуючої веб-сторінки, з метою змусити користувача ввести свої особисті дані та пароль. У листі часто міститься пряме посилання на сайт, зовні не відмітний від сьогодення. Опинившись на такому сайті, користувач може повідомити зловмисникам інформацію, що дозволяє отримати доступ до його облікового запису.  
Ігнор (від англійського ignore - ігнорувати) «заблокувати», «занести в Бан-лист»  Відмова від прийняття повідомлень в «лічку». Заборона спілкування відвідувачу форуму. Звичайно застосовується до грубих або настирливих користувачів і співрозмовників, до тих, з ким інші користувачі більше не бажають спілкуватись.  
Налаштування приватності Інструменти, що надаються сервісом для збереження користувачем інформаційної приватності і конфіденційності персональних даних. Функція, що дозволяє зберегти недоторканність приватного життя в Інтернеті, захистити репутацію, і не допустити широке розповсюдження і використання інформації про особисте життя і комунікаціях користувача.  
Троян, троянська програма Програма, що надає віддалений доступ до чужого комп'ютера, що дозволяє проводити різні маніпуляції на ньому, відсилати конфіденційну інформацію.Такі програми називаються троянськими тому, що знаходиться всередині іншого, як правило, абсолютно нешкідливою програми.  
Стіна Спосіб публікації відкритих записів особистого і загального характеру тимчасової значущості, відсортованих у зворотному хронологічному порядку, тобто останній запис, знаходиться зверху.  
Соціальні мережі Як спільноти, соціальні мережі дозволяють користувачам стати членами спільноти і мати доступ до мережі в залежності від інтересів і географічної прив'язки. Вони полегшують створення персонального профілю і віртуальних взаємин.  
Електронна пошта комп'ютерна версія звичайної пошти, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту(текстові документи, аудіо-відео файли, архіви, програми) 
Хеппіслепінг (від англ. Happy Slapping - щасливе плескання, радісне побиття), різновид кібербуллінга Назва походить від випадків в англійському метро, де підлітки били перехожих, тоді як інші записували це на камеру мобільного телефону. Зараз ця назва закріпилася за відеороликами з записами реальних сцен насильства. Ці ролики розміщують в інтернеті, де їх можуть проглядати тисячі людей, без згоди жертви. Починаючись як жарт, хеппіслепінг може закінчитись трагічно: 18-річного Трістона Крістмаса побила група юнаків, знімаючи це на відео для інтернету, а коли він помирав на підлозі від ударів головою, вбивця і спостерігачі продовжували розважатися на вечірці.  
Регламент сайту (регламент соціальної мережі)  Регулює відносини між власником сайту в особі адміністрації сайту і його користувачами, що виникають у зв'язку з використанням сайту. Положення регламенту встановлюються, змінюються і скасовуються власником сайту в односторонньому порядку.  
Закрита група  Група соціальної мережі, дані якої (форум, список учасників і іншу внутрішню інформацію) можуть проглядати тільки її учасники. Для приєднання до закритої групі потенційний учасник відправляє запит на вступ до групи, який відправляється на розгляд модераторам групи.  
Клон або самозванство - перевтілення в певну особу (impersonation), різновид кібербуллінга Користувач соціальної мережі, який використовує анкетні дані і фотографії іншої реальної особи, для того щоб його спародіювати або для вчинення дій від імені цієї людини. Він створює свій аккаунт з аналогічним нікнеймом і здійснює від іменні жертви негативну комунікацію. Організація «хвилі зворотніх зв'язків» відбувається, коли з адреси жертви без її відома відправляють друзям провокаційні листи.  
Стрічка активності  Відображення всіх публічних дій користувачів (повідомлення у форумах, додавання друзів, завантаження фотографій, нові повідомлення і фотоальбоми в групі), які можуть бачити друзі та учасники однієї групи.  
Конструктивний мульт / псевдореал (див. віртуал) Створюється для роботи і спілкування в групах і форумах. Вимушена міра для адміністраторів і модераторів груп, яким доводиться спілкуватися з великою кількістю людей. Таким чином, модератор зберігає від атак свою особисту сторінку і не популяризує особисті дані.  
Фармінг Різновид шахрайства в Інтернеті, коли оманливим шляхом користувач потрапляє на ідентичну копію відомих сайтів, після чого відбувається зараження комп'ютера вірусами та шпигунським програмним забеспеченням 
Кібер-грумінг Входження в довіру до дитини з метою використання її у сексуальних цілях. Як правило, все починається з віртуального спілкування. Часом докучаннями все і закінчується, але часто злочинці втираються в довіру до дитини і намагаються організувати особисту зустріч. 
Malware (англ. mal(icious) - зловмисний и (soft)ware - програмне забезпечення) Зазвичай використовується як загальноприйнятий термін для позначення будь-якого програмного забезпечення, спеціально створеного для того, щоб заподіювати шкоди окремому комп'ютеру, серверу, або комп'ютерній мережі, незалежно від того, чи є воно вірусом, шпигунською програмою і так далі. 
Блогосфера Це сукупність усіх блогів, співтовариство авторів щоденників і їх постійних читачів. Вираз походить від взаємозв'язку блогів у мережі, їх переплетенні через коментарі, посилання і контент, що разом створює відчуття сфери.  
Флейм (від англ. flame — вогонь) Обмін повідомленнями в інтернет-форумах і чатах: словесна війна, яка не має жодного стосунку до початкової теми. Повідомлення флейму містять особисті образи, і часто направлені на подальше розпалювання суперечки, сварки. Іноді застосовується в контексті тролінгу, але частіше флейм спалахує просто через образу на віртуального співрозмовника. 
Чорний список Список користувачів, які за некоректну поведінку та з інших причин, заблоковані. НС є на особистих сторінках користувачів і в групах. Користувачі занесені в НС не можуть відправляти повідомлення та переглядати інформацію. 
Реал Законослухняний користувач соціальної мережі з реальними даними і фотографіями. Реальність користувача підтверджується паспортом, у разі видалення облікового запису. В силу своєї нереальності, клони і мульти, не підлягають офіційному відновленню у разі видалення.  
DDoS-атака (Distributed Denial Of Service Attack) Атака з використанням безліч адрес нічого не підозрюючих користувачів, для заблокування каналу, через відкриття максимально можливої ​​кількості з'єднань із соціальною мережею. Послання великої кількості паразитного трафіку для перевантаження і виведення з ладу операційної системи, яка не встигає обробити всі з'єднання, в результаті чого, користувачі соціальної мережі не мають можливості з'єднання з сервером, на якому розміщений сайт. 
Топік Тема форуму. Структуровані за змістом пости.  
Забанюванння, забанити  Видалення аккаунта за некоректні дії користувача (див Бан). 
Facebook-депресія Інтернет-дружба найчастіше виявляється поверхневою і недовгою. Неміцна психіка, насамперед, дитяча, від цих обманутих очікувань може і постраждати. Американська асоціація педіатрів для таких випадків навіть запровадила спеціальний термін - «Facebook-депресія». Підвищена ймовірність появи симптомів депресивного розладу у підлітків, які проводять дуже багато часу в соціальних мережах. 
Плітка Недоброзичливі слухи, що обмовлюють будь-кого та поширються на підставі невірних, неточних та надуманих відомостей. (Переклад з Тлумачного словника Ушакова) 
Спільноти Веб-сайти, до яких користувачі можуть приєднається в мережі, створювати інформаційні блоки і обмінюватися даними з іншими учасниками мережі. Часто формуються навколо певної сфери діяльності або знання і надають арену віртуальної соціалізації. 
Кіберсталкінг (cyberstalking) - від англ. cyber (кібер-, комп'ютерний) і stalking (переслідування): Кіберпереслідування, різновид кібербуллінга (див. також онлайн-хижаки) Приховане переслідування жертви з метою організації нападів, побиття, гвалтування і т.д. 
Соціальні медіа Онлайнові середовища, які використовуються з метою полегшити соціальні взаємодії, такі як обмін контентом, думками, досвідом та актуальними медіа даними.  
Шкідливий мульт Це віртуал, який використовується для образ на форумі, виставлення оцінки «1» фотографій на Однокласниках, та вчинення інших негативних вчинків. 
Група в соціальній мережі  Cпільнота людей зі схожими інтересами, які спілкуються один з одним усередині соціальної мережі. Складається в першу чергу з учасників форуму. Якість і ранг групи в першу чергу оцінюється за кількістю учасників. Може формуватися навколо певної сфери діяльності, географічної прив'язки або інтересів (спорт, музика, професії і т. п.).  
Секстінг (англ. sexting) Це пересилка особистих фотографій інтимного змісту за допомогою стільникового телефону, електронної пошти та соціальних інтернет-мереж на зразок MySpace і Facebook. 
Копіпаст (іноді копіпаста, від англ. Copy-paste - скопіювати-вставити) Mетод створення тексту, що складається в механічному комбінуванні цитат з одного або кількох джерел, іноді навіть без редагування отриманого тексту. 
Мультіаккаунти Створення однією людиною або підприємством декількох / багатьох аккаунтів на мікроблогах (Твіттер) для тестування різних моделей і підходів роботи, аналізу, статистики, тактики, маркетингу та набуття досвіду.  
ДжинсА “джинсою” (джинса – наголос на останній склад) Журналісти називають проплачений матеріал або зумисно приховану рекламу. Це сленгове слово, яке має застосування серед працівників пера насамперед в Росії і Україні.  
Пруфлінк (від англ. proof+link - підтверджуюче посилання) Застосовується для підсилення аргументації. 
Таргетінг (від англ. target – мета) Точне охоплення цільової аудиторії, рекламний механізм, що дозволяє виділити зі всієї наявної аудиторії тільки ту частину, яка відповідає заданим критеріям, і показати рекламу саме їй. Підрозділяється на тематичний, за інтересами (контекстна реклама), географічний, за часом показу (ранок чи вечір, будні або вихідні), соціально-демографічний (за віком, статтю, доходу, посади), поведінковий, психологічний таргетинг та інші. 
Грифери (англ. - grieffers)  Группа онлайн-гравців, ціль яких не перемога, а руйнування ігрового досвіду інших учасників. Вони заважають грати іншим, отримуючи від цього задоволення. 
Пост (англ. post) Повідомлення в блозі 
Скромність Невід’ємна риса культури взаємовідносин. Скромна людина ніколи не вважає себе видатною, неординарною особистістю. Вона не відмовляється від самооцінки та завжди зіставляє її з думкою оточуючих людей. Скромність — це не самоприниження, відмова від гордості, незалежності, самостійності у поведінці. Скромність виявляється у вмінні бути самим собою і не грати якусь невластиву роль. Разом з тим справжня скромність не повинна спричинятися до скутості у поведінці, але це не означає, що вона має бути джерелом розв’язності. Органічно поєднується зі справжньою скромністю почуття власної гідності, уміння у розмові, манерах показати, що ви нікому не дозволите поставити себе у моральному відношенні нижче від інших. (Запозичено з кн. Савчин В.Р. "Естетика") 
Доброзичливість Готовність відповісти добром, якщо партнер буде в цьому зацікавлений і проявить ініціативу: попросить або хоча б дасть знати, що йому щось від нас треба. Доброзичлива людина: не любить критикувати, а любить підтримувати, не звинувачує поки не розібралась, готова пробачити те, що пробачити можна. (Матеріали з сайту "Психологос":http://www.psychologos.ru) 
Доброзичлива критика Критика вчинків, але не саму людину. (Матеріали з сайту "Психологос":http://www.psychologos.ru) 
Доброзичливий відгук Відзначає в першу чергу позитивні, сильні моменти, а слабкі вибачає. (Матеріали з сайту "Психологос":http://www.psychologos.ru) 
Агресія (від лат. Aggressio - напад) Емоційно забарвлений жорсткий цілеспрямований напад. Бажання і готовність завдати шкоди, вдарити, знищити. Прояви агресії різноманітні. Агресія (агресивність) буває пряма і непряма, спрямована зовні і на себе, фізична та вербальна, захисна і провокуюча, здорова і деструктивна.  
Наклеп (англ. denigration), різновид кібербуллінга Поширення образливої і неправдивої інформації. Текстові повідомлення, фото, пісні, які часто мають сексуальний характер. Жертвами можуть бути не тільки окремі підлітки — інколи трапляються розсилки списків («хто є хто в школі», «хто з ким спить»), створюються спеціальні «книги для критики» (slam books) з жартами про однокласників. За доведений факт наклепу слід громадянська відповідальність. Також вона може бути визнана кримінально караним діянням в багатьох країнах світу (в тому числі і в Україні). 
Кібербуллінг (від англ. cyber-bullying - можливий переклад: знущання в онлайн-середовищі) Це напад з метою нанесення шкоди , котрі здійснюються через електронну пошту, сервіси миттєвих повідомлень, у чатах, соціальних мережах, на web-сайтах, а також за допомогою мобільного зв'язку. Таке багаторазово повторюване агресивна поведінка має на меті зашкодити людині і базується на дисбалансі влади (фізичної сили, соціального статусу в групі). Відмінності кібербуллінга від традіційного реального обумовлені особливостях інтернет-середовища: анонімністю, можлівістю фальсіфікації, наявністю велічезної аудіторії, можлівістю дістаті жертву в будь-якому місці и в будь-який час. 
Булліцид Загибель жертви внаслідок буллінгу (див. Кібербуллінг) 
Slam book ("Книга для критики", див. також Кібербуллінг) Веб-сайти, в яких людей або організації починають критикувати, в більшості випадків пліткуючи або залякуючи. 
Троллінг Розміщення в Інтернеті (на форумах, у дискусійних групах, у вікі-проектах, ЖЖ і ін) провокаційних повідомлень з метою викликати флейм, конфлікти між учасниками, взаємні образи і т . п. Особа, що займається троллінгом, називають тролем, що збігається з назвою міфологічної істоти.  
Вандалізм у WIKI Явно шкідницькі додавання, видалення або зміна змісту, вчинене умисно з метою скомпрометувати достовірність і авторитетність енциклопедії. В основному вандалізм виявляється в заміні вмісту якісних статей на лайки, графіті чи інший зміст, абсолютно не має відношення до теми статті. Внесення невірних змін через щирого помилки вандалізмом не є. 
Інвіз Один зі статусів в ICQ-клієнті, під час якого користувач знаходиться в ICQ, але його ніхто не може бачити, окрім вкористувачів, які додані до „списку видимих”. 
ІМ - миттєвий обмін повідомленнями Програми, які дозволяють писати листи в режимі реального часу одночасно декільком людям, які підключилися до мережі Інтернет 
Дошки оголошень Дають можливість розміщувати невелике повідомлення або оголошення на тематичних сайтах або групах 
Марнославство (грец. κενοδοξία) Прагнення добре виглядати в очах оточуючих, потреба у підтвердженні своєї переваги, іноді супроводжується бажанням чути від інших людей лестощі. Ознаки проявів марнославства: прагнення привертати увагу і викликати інтерес (хоча б і негативний); прагнення виділятися, відрізнятися, дивувати, справляти враження. прагнення залишати про себе пам'ять (хоча б навіть негативну); прагнення до популярності і слави; демонстративність, бравада, химерність, кураж, хвастощі, епатажність. 
Dooced Позначають людей, звільнених з роботи за балачки в інтернеті. Термін походить від реальної історії, яка трапилась з Хезер Армстронґ. У 2002 році Хезер Армстронґ була молодою програмісткою з Лос-Анджелеса й вела блог під ніком Dooce (етимологію пояснює сама – буцім, швидко набирала слово dude (чувак) і обдрукувалася). Вона писала про музику, яку слухала, паби, які відвідувала, та інші буденні речі, що з них складалося її життя. А якось написала про свою роботу у софтверній компанії. Отут усе й пішло шкереберть. Армстронґ мала всі підстави вважати, що її інтернет-щоденник читають лише друзі, та ще кілька користувачів, яким подобався невимушений стиль її письма. Проте вона помилялася. Одного дня хтось із колег кинув посилання на блог Армстронґ усім заступникам директора компанії, де вона працювала, - в тому числі й тим, про яких вона написала, що вони «нічого не вміють, крім виголювати ідіотські борідки» і яких назвала «заступниками з питань бухла й закуски». Після цього її було звільнено. (Матеріали узяті зі статті Скотт Розенберґ "Блоги як високе мистецтво відвертості" - http://osvita.mediasapiens.kiev.ua/material/2306) 
Офтопік Повідомлення не за темою поточного обговорення чи поштової розсилки 
Лудоманія Лікування комп'ютерної залежності (інтернет-залежність, ігрової залежності) 
Оціночні судження (Закон України "Про інформацію" Ст.30 п.2) Оціночними судженнями, за винятком наклепу, є висловлювання, які не містять фактичних даних, критика, оцінка дій, а також висловлювання, що не можуть бути витлумачені як такі, що містять фактичні дані, зокрема з огляду на характер використання мовно-стилістичних засобів (вживання гіпербол, алегорій, сатири). Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості. Якщо особа вважає, що оціночні судження або думки принижують її гідність, честь чи ділову репутацію, а також інші особисті немайнові права, вона вправі скористатися наданим їй законодавством правом на відповідь, а також на власне тлумачення справи у тому самому засобі масової інформації з метою обґрунтування безпідставності поширених суджень, надавши їм іншу оцінку. Якщо суб'єктивну думку висловлено в брутальній, принизливій чи непристойній формі, що принижує гідність, честь чи ділову репутацію, на особу, яка таким чином та у такий спосіб висловила думку або оцінку, може бути покладено обов'язок відшкодувати завдану моральну шкоду.  
Репутація Набута кимось або чимось суспільна оцінка, загальна думка про якості, достоінства або недоліки когось або чогось (Переклад з Тлумачного словника Ожегова) 
Гідність Гі́дність — це поняття моральної свідомості, яка виражає уявлення про цінність всякої людини як моральної особистості, а також категорія етики, яка означає особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості. Поняття гідності вживається у законодавствах численних країн та у міжнародному праві. Гідність є одним з ключових понять конституції України (ст. 3, 21, 28, 41, 68, 105). В ній, зокрема, визнано гідність однією з «найвищих соціальних цінностей» в Україні (ст. 3), задекларовано, що «усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах» (ст. 21) та що «кожен має право на повагу до його гідності» (ст. 28). Гідність громадян охороняється Цивільним кодексом України та Кримінальним кодексом України, зокрема у Цивільному кодексі України: гідність визнано особистим немайновим благом (ст. 201);[1] задекларовано право на повагу і недоторканність «гідності та честі» фізичних осіб (ст. 297, пп. 1, 2); зафіксовано право фізичних осіб звернутися до суду з позовом про захист їх гідності та честі (ст. 297, п. 3);[2] приниження «честі та гідності фізичної особи» визнано моральною шкодою, яка підлягає відшкодуванню (ст. 23).[3] Також в Україні діють міжнародні конвенції, що стосуються захисту людської гідності — «Європейська конвенція про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню» [1] та «Конвенція ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання» (Стаття з Вільної енциклопедії "Вікіпедія") 
Честь Сукупність вищих морально етичних принципів особистості (чесність, порядність, сумлінність і т.п.); збереження власної гідності та поваги особистої гідності іншого. (Переклад з Тлумачного словника Кузнєцова) 
Нападки (від англ. harassment - постійні виснажливі атаки), різновид кібербуллінга Повторювальні образливі повідомлення, направлені на жертву (наприклад, сотні sms на мобільний телефон, постійні дзвінки), з перевантаженням персональних каналів комунікації. Зустрічаються також в чатах і форумах, в онлайн-іграх цю технологію частіше всього використовують грифери (grieffers) — група гравців, ціль яких не перемога, а руйнування ігрового досвіду інших учасників. 
Конференція Велика нарада, скликана для обговорення наукових та інших проблем. 
Відеоконференції, веб-конференції Технології та інструменти для онлайн-зустрічей і спільної роботи в режимі реального часу через Інтернет. Веб-конференції дозволяють проводити онлайн-презентації, спільно працювати з документами і додатками, синхронно переглядати сайти, відеофайли і зображення. При цьому кожен учасник перебуває на своєму робочому місці за комп'ютером. 
Клуб Громадська організація, що об'єднує групи людей з метою спілкування, пов'язаного з політичними, науковими, художніми, спортивними, дозвільний та іншими інтересами. 
Онлайн-хижаки (див. також Кібербуллінг та зокрема Кіберсталкінг) Встановлюють контакт з дітьми, втягують у розмову на сексуальну тему та спонукають до зустрічі віч-на-віч 
Онлайн-клуб (див. також Клуб) Онлайн-клуби збирають учасників за інтересами. Веб-зустрічі (відеоконференції, відеочати) в онлайн-клубі можуть проходити один раз, періодично або на постійній основі. На них, як правило, виступають кілька провідних учасників із певної теми. Після знайомства група зазвичай починає спілкуватися, організовує реальні зустрічі. 
Вебінар (web+seminar), тобто онлайн-семінар Це особливий тип веб-конференції, онлайн зустріч або презентація, що проводиться, використовуючи засоби зв'язку всесвітньої мережі (Інтернет). 
Онлайн-семінар (див. Вебінар)  
Геймер людина, що грає в комп’ютерні відеоігри.  
Дезінформатор особа, яка вводить інших в оману, поширюючи недостовірну інформацію; той, хто навмисно або випадково повідомляє спотворену або свідомо помилкову інформацію. 
Емотикон (від англ. smile – посмішка :)) емоційна іконка або, як її часто називають у просторіччі – смайли, смайлики. 
Гіпермедіа термін, запропонований Тедом Нельсоном і використаний в його роботі «Complex information processing: а file structure for the complex, the changing and the indeterminate» (1965). Гіпермедіа – це гіпертекст, складовими частинами якого є графіка, звук, відео, текст і посилання, використані для того, щоб створити основу нелінійного середовища інформації. Гіпермедіа співвідноситься з визначенням мультимедіа, що використовується для опису неінтерактивних послідовних даних. Всесвітня Павутина є класичним прикладом гіпермедіа, де інтерактивні одиниці співіснують з мультимедіа. 
Іміджборд (англ. imageboard) різновид веб-форуму з можливістю додавання до повідомлень графічних файлів. 
Інтернет-мем (англ. Internet meme) назва явища спонтанного поширення якоїсь інформації чи фрази, часто безглуздої, що випадково набула популярності в інтернет-середовищі завдяки поширенню усіма можливими способами (електронною поштою, на форумах, у блогах тощо). 
Медіавірус (англ. media virus)  термін, запропонований американським фахівцем в галузі засобів масової інформації Дугласом Рашкофом для позначення медіаподій, що прямо чи опосередковано викликають зміни в житті суспільства. 
Інтеренет-чати Сервіс, що дозволяє об'єднуватися в групи за інтересами та спілкуватися в режимі реального часу 
IRС Див. Інтеренет-чати 
Програма-пейджер  програма миттєвого обміну повідомленнями (англ. іnstant messenger, IM). Програма для обміну повідомленнями в Інтернеті в реальному часі за допомогою служби миттєвих повідомлень (Instant Messaging Service, IMS). Завдяки програмі-пейджеру можуть передаватися текстові повідомлення, звукові сигнали, зображення, відео, а також здійснюватися такі дії, як спільне малювання або гра. Така програма може застосовуватися для організації відеоконференцій.  
IM (англ. іnstant messenger) Див. Програма-пейджер 
Сленг діалект, жаргон, набір фраз та висловів, що мають вузьке застосування та не є граматично правильними словами в мові. 
Аккаунт (англ. account - облікове ім'я) - користувач 
Смайлик (від англ. smile – посмішка) зображення, складене з розділових знаків, букв і цифр, що використовується для передачі емоцій користувача під час спілкування в Інтернеті. Див. також Емотикон. 
Тред (англ. thread – нитка)  на форумах, в блогах, списках розсилки, конференціях – послідовність відповідей на повідомлення, тобто «гілка обговорення». 
Дезінформація медійна (media disinformation, misinformation)  медіатекст, що містить завідомо неправдиву інформацію. 
Імідж медійний (media image) спеціально створений медійний образ (людини, предмета, явища) з метою популяризації, реклами і т.д. 
Маніпуляція інформаційна (information manipulation)  система прийомів і способів інформаційних впливів на аудиторію з метою нав'язування яких-небудь ідей, думок або введення в оману. 
Медіатеррорізм (media terrorism) цілеспрямоване, планомірне, систематичне використання можливостей засобів масової інформації (мас-медіа) для створення і тиражування почуттів страху (жаху, неспокою, тривоги) і розповсюдження їх в інформаційному просторі з метою маніпулювання суспільною свідомістю  
Монтаж (montage, cutting, cut) процес створення медіатексту шляхом «збірки», «склеювання» єдиного цілого з окремо взятих фрагментів 
Реальність віртуальна (virtual reality)  репрезентація / переосмислення реального світу за допомогою комп'ютера і мультимедійних засобів. 
Символ (symbol) умовний знак, що позначає інший зміст, образ предмета, який має кілька значень. 
Хейтер (від англ. hater — злостивець) Заздрісник, злостивець. Людина, яка через заздрощі веде активну пропаганду проти більш успішних - тих, кому заздрить. (Словарь молодёжного слэнга - http://teenslang.su) 
Смішінг  (англ. SMiShing — від "SMS " і «фішинг») — вид фішингу через SMS. Шахраї відправляють жертві SMS-повідомлення, що містить посилання на фішинговий вебсайт і мотивуюче повідомлення увійти на цей сайт. Як варіант, жертві пропонується відправити у відповідь SMS-повідомлення з конфіденційною інформацією, що стосується платіжних реквізитів або персональних параметрів доступу на інформаціойно-платіжні ресурси в мережі Інтернет 
cewebrity ceWEBrity особа, що стала відомою завдяки вебу. 
Астротурфінг (англ. Astroturfing) - Astroturfing відноситься до політичних, рекламних або піар кампаній, які призначені для маскування авторів повідомлення, щоб створити видимість що велика кількість людей вимагає чогось конкретного, або протестує проти чогось. Цей термін є похідним від AstroTurf , бренд синтетичного килимового покриття, що виглядає як природні трави. Астротурфери використовують програмне забезпечення, щоб приховати свою особистість. Іноді одна людина працює протягом багатьох персонажів, щоб створити враження широкої підтримки порядку денного своїх клієнтів 
Віртуал (від англійського virtual - уявний, що створює видимість) Іноді «фейк», «мульт», «клон», сокпаппет)  Неологізм, що означає: 1) «фіктивну особистість», користувач сайту, який видає себе за іншу особу. Обліковий запис, який не може бути асоційований з реальною особистістю. 2) один із способів забезпечення приватності, коли в стрічці активності залишаються тільки записи загального плану, без вказівки старих імені та прізвища. 
Кросспостінг (англ. Crossposted) Умисне автоматичне, напівавтоматичне або ручне розміщення однієї і тієї ж теми, або дуже схожих, які зачіпають одну і ту ж проблему, у кілька різних розділів форуму, блогу або іншої публічної форми листування, у тому числі і в режимі онлайнового спілкування (наприклад, IRC). Часто кросспостінг створює неорганізований потік інформації, що тяжко сприймається: аналізуючи кожен пост в знеособлених стрічках (агрегаторах), читач витрачає сили і час на визначення контексту і аналіз «настрою» чергового повідомлення. 
Тактовність Тактовна людина приваблює до себе оточуючих, вона вміє зробити так, щоб людям було добре з нею. Тактовною ми називаємо людину, яка ніколи: - не буде настирливою, - не стомить, - не образить, - не пожартуває недоречно. 
Лінкбейтінг (англ. Linkbait від Link Baiting, Link Bait та перекладається як link — посилання, bait –приманка) Використання хитрощів, здатних спонукати сторонніх користувачів так чи інакше добровільно проставити на ваш сайт, як мінімум, посилання. Для цього і влаштовують «галас» навколо сайту, штучно розпалюють пристрасті всілякими методиками. 
Фабінг (англ. phubbing, від phone “телефон” + snub “виказувати зневагу до когось, не звертаючи на нього уваги”) Неввічлива поведінка, яка проявляється в тому, що особа ігнорує оточуючих чи співрозмовників, натомість перевіряє повідомлення чи грає в ігри мобільному телефоні. 
Selfie (від англ.self “я сам, само-, авто-”) фотографічний автопортрет, зроблений за допомогою мобільного телефону; фотографія себе самого. 
Вішинг Вид кіберзлочинів, у якому в повідомленні міститься прохання зателефонувати на певний міський номер, а при розмові отримують конфіденційні дані власника карти 
Мальваре Створення та розповсюдження вірусів і шкідливого програмного забезпечення 
Рефайлінг Незаконна підміна телефонного трафіку 
Відображається 118 елементів
Comments